Read more about курси deveducation here.
Як стати працевлаштованим айтішником, якщо навички кодингу вже є і ви хочете випробувати удачу? Вони дозволяють використовувати отримані в ході навчання знання та навички для вирішення актуального для вас завдання. Розроблене рішення потім можна додати до портфоліо для демонстрації потенційному роботодавцю. Сучасному програмістові без портфоліо дуже важко знайти роботу, так що нехтувати цим пунктом не варто. Зазначимо, що не маючи університетського ступеня в програмуванні, можна досягти значних успіхів у цій галузі.
Як заробити школяреві програмісту є безліч можливостей. Які можна отримати на курсах Академії Покоління IT. На курсах DAN.IT в Києві вас навчать новим необхідним для вас знанням, тут студенти проходять навчання за останніми стандартами ІТ-ринку. На даному етапі варто приділяти більше часу суміжним системам Kubernetes, Docker, ELK-стек, кластеризації, розумінню побудови архітектур.
Терпіння і стійкість до стресів важлива особливість для кожної професії і програмування не виняток. Може виникнути ситуація, коли ви застрягнете під час написання коду, єдиний вихід — продовжувати роботу. Або цілий день писатимете код, який не запрацює, або не зможете знайти помилку кілька годин. Все може бути, і до цього потрібно бути готовим. Беріться за більш складні проекти, пробуйте самостійно їх вирішити. Крім того, айті не є такою вже тихою роботою коло монітора.
Якщо мови програмування даються важко, вчити їх нудно і «не лізе» — краще не мучити себе. В IT-сфері є багато цікавих спеціальностей, які дозволяють добре заробити. Якщо любите спілкуватися з людьми — можна піти в HR, а якщо ви творча натура — придивитися до веб-дизайну.
Недоліки та слабкі сторони JS можна компенсувати за допомогою TypeScript, Flow та інших інструментів, але це швидше напівміра. Тому JavaScript, як правило, не розробляють складні програми, що вимагають максимальної надійності. Умовно кажучи, на JavaScript можна створити програму-програвач музики, але не програму для онлайн-банкінгу. Якщо плануєте вступати до вишу, перегляньте список університетів, де організована підготовка айтішників.
Пам’ятайте, що портфоліо є відображенням ваших навичок і професійної експертизи. Тому важливо обрати проєкти, які якнайкраще демонструють ваш потенціал і відповідають цілям вашої кар’єри в програмуванні. В Україні IT-галузь стрімко розвивається, і в ній спостерігається значний попит на кваліфікованих програмістів. Якщо полюбляєте ритись у «залізі», платах та процесорах, або фанатієте від робототехніки, ця спеціальність точно вам сподобається. Ви зможете працювати на посадах спеціаліста з мережевих технологій, техніка-програміста, інженера-електроніка. Якби я мав намір зараз влаштуватись по 1С, я б не мав жодного шансу, бо я мав досвід в сьомій версії а зараз жива восьма, а там досвіду в мене нема.
Ви можете мати хороші знання і навички з обраної IT-спеціальності, але без правильної подачі роботодавець пройде повз ваших сильних сторін. А якщо врахувати, що конкуренція в IT велика, то відсіювання кандидатів через погане резюме практикується дуже часто. Зпам’ятайте, що ваше онлайн-портфоліо – це візитна картка, яка дає змогу вам продемонструвати свої навички та потенціал у галузі програмування. Приділіть час і увагу створенню привабливого та інформативного портфоліо, що відображає вашу професійність і творчий підхід до розробки програмного забезпечення.. Як я зазначив вище, у розробників існує дві спеціалізації.
Кваліфікований фахівець досконало знає щонайменше 2-4 мови. Робота в команді.Тут Ваша основна задача полягає у вивченні процесу розробки в командних умовах, вниканні в суть, спілкуванні з колегами. Цікавтеся нюансами написання коду, як його тестувати та ін. Не бійтеся пробувати, сміливо ставити запитання більш досвідченим колегам, поцікавтеся про літературу, відео вибірки, з яких можна почерпнути щось нове та корисне.
Вони ставлять собі за мету рухатися вперед, здобувати нові навички та знання, тим самим дійти до рівня middle / senior. Закінчивши цю спеціальність, ви отримаєте досвід, що дозволить працювати в IoT або спеціалістом із CRM-систем. Я якраз і влаштовувася там де давали тестове завдання. В половині випадків, коли доходило до тестового завдання або технічної співбесіди мене брали на роботу. Але в більшості фірм тестове завдання дають лише після правильної відповіді на запитання про досвід. Були навіть ситуації, коли зрізався на питанні про досвід вже після успішного тестововго і технічної співбесіди.
Українські програмісти високо цінуються у світі, вони отримують великі зарплати і мають вдосталь роботи. Tech Today поговорив з представниками Sigma Software — однієї з провідних українських ІТ-компаній, яка займається розробкою програмного забезпечення. Не треба переживати – онлайн IT-курси зараз організовані дуже добре.
Також слід проаналізувати ринок в тому місті, де ви плануєте шукати роботу. Якщо це мегаполіс, то, швидше за все, вакансії будуть для будь-яких фахівців. Але якщо це не дуже велике місто з нерозвиненим ринком IT, то деякі мови, навіть якщо вони найпопулярніші в світі, можуть бути не затребувані зовсім. Про те, що успіху у професії досягають люди, які розуміються на математиці, чули всі. Звісно, математичні здібності можуть виступити першим фільтром для відсіву охочих, але насправді вам не обійтися без логіки та розуміння принципів пошуку рішення. А ще у пригоді стануть аналітичне та абстрактне мислення, посидючість, скрупульозність.
Бажаєте обрати інженерно-технологічну спеціальність і успішно в ній реалізуватися? Для цього потрібно навчитися ледь не щодня стежити, які зміни відбуваються в комп’ютерних технологіях. Отже, здатність до самонавчання – одна з пріоритетних навичок. Програмісти та «айтішники» – одна й та ж спеціальність? Не зовсім, бо загальна назва «IT-фахівець» об’єднує понад 50 різноманітних професій і посад. Наприклад, UX/UI-дизайнер (розробник інтерфейсів), account-менеджер (фахівець техпідтримки), системний адміністратор, менеджер IT-проєкту – це «айтішники», але не програмісти.
Великі компанії та стартапи активно розвиваються і навіть зараз, під час війни, наймають людей, зокрема джуніор-розробників. Україна також посідає гідне місце на світовому ринку аутсорсингу та віддаленої роботи. Тож за належної наполегливості знайти тут роботу реально, зокрема для новачка. За статистикою у 2023 році кількість розробників у світі досягла 27,7 мільйона. А за 5 років ІТ-сфера поповнилася майже 5 мільйонами нових фахівців. Але в ІТ ще можна знайти своє місце й реалізувати себе, бо в оголошеннях із пошуку роботи стандартно купа вакансій для Fullstack-розробників.
Ви багато вакансій бачите без вимоги двох років досвіду? Можливо десяток можна знайти де згодні на 1 рік. При чому як правило, це такі варіанти, що потім їх за досвід не визнають. На цьому курсі не буде непотрібної води з інтернету, лише важливі знання, які допоможуть вам працевлаштуватися. Щоб закріпити і продемонструвати все, що ви вивчили, наприкінці ви захищатимете власний проєкт.
Цей варіант забере п’ять років життя та купу нервів, а замість практичних навичок ви отримаєте просто «корочку». Щоб стати крутим фахівцем, працювати в міжнародній компанії та добре заробляти, не потрібно витрачати роки. Адже все вирішує не «корочка», а технічні навички, досвід і gentle expertise.
- Про те, із чого починати та які ресурси використовувати, розповідає Вячеслав Поліновський, CEO онлайн ІТ-академії GoITeens для дітей та підлітків.
- Ще один відчутний плюс – можливість працювати в будь-якій точці світу, не виходячи з дому.
- І в резюме написав, хочу бути розробником, досвід — інстаграм мій!
- Таких фахівців небагато, адже вони потрібні не кожній компанії, але це не робить їх менш зажаданими.
Це цілком реально — саме так навчалося багато провідних сеньйорів у компаніях. Це молода сфера, у якій тільки формується освітній процес. Університетів, які випускають програмістів, мало; програми у них застарівають зі швидкістю світла, а роботодавці не вимагають диплома про профільну освіту. Після складання CV можна ставати повноцінним учасником змагання за вакантне місце IT-розробника. Щоб дізнатися можливі питання, використовуйте гугл, або ж спеціальні статті від української IT-спільноти DOU.ua (посилання).
Взагалі слово «програміст» саме по собі звучить досить абстрактно. Як і у будь-якій професії, у програмуванні є свої спеціалізації. Але на перевірку виявляється, що бувають зони комфорту і покомфортніше! Якщо озирнутися на всі боки, можна знайти приклади, коли у людей більше вільного часу, але при цьому дохід і соціальний стан вище.
Тут немає кумівства, отримати роботу можна лише завдяки знанням, компанії активно шукають співробітників через оголошення на сайтах. Тому стати айтішником справді може стати будь-хто — все залежить лише від завзятості у навчанні. За короткий термін можна отримати базові знання — HTML, CSS і трохи Javascript. Школи, які обіцяють, ніби через три місяці ви можете вже шукати роботу, трохи лукавлять.
До речі, запросіть зворотний зв’язок просто після інтерв’ю. Вам можуть відмовити, це нормально, але можуть і дати цінний фідбек. Якщо ви вже визначилися, яку IT-спеціальність обрати, але не впевнені у власних знаннях, запишіться на «Онлайн-курси з математики» від онлайн-школи «На Урок».
До того ж мало компаній палко бажають брати на роботу новачка і доучувати його. Джуніор без досвіду роботи не приносить компанії прибуток перші півроку — його вирощують на перспективу. Але жоден роботодавець не має гарантій, що новачок відпрацює вкладені в нього ресурси — він може звільнитися відразу, як тільки отримає достатньо досвіду. Після курсів ви навіть не junior – пошукач без досвіду роботи називається стажером чи інтерном. Його зарплата – від 10 до 30 тисяч гривень, все залежить від набору знань. Якщо ви хочете програмувати без освіти, ви маєте розуміти, що онлайн-курси та освітні платформи відіграють важливу роль в отриманні навичок програмування.
Саша, ти відверто за..пав уже.Ти мужик, чи хто? Сядь\встань\раком\боком за англійську, та так щоб потім не запинатись.Вивчи один напрямок нормально, щоб потім на запинатись.І я впевнений ти і співбесіду так проходиш. «Та от, мені не повезло, я не можу, все не так».